Ostatní

Na naší farmě chováme mnoho dalších druhů hospodářských zvířat a i jedno lesní:-) Jedná se o osiřelou muflonku, kterou nám přenesli myslivci. My jsme ji vypiplali na flašce a dali jí jméno Mufinka. Ve stádu koz a ovcí nenašla vhodného parťáka, tak se přidala ke koním a nejvíce si oblíbila poníka jménem Falco. Je to vtipná dvojka.

V letošním roce jsme bohužel přišli o několik koz, díky nezodpovědným krmičům, kteří nerespektují zákaz krmení a nepřemýšlí nad svými činy. Nevhodné krmení ( napr. měkké pečivo, cukroví, postříkané obilí atd. ) způsobí zvířatům velkou bolest a často i smrt. Nebo nevinné jablíčko, kdy několik po sobě jdoucích návštěvníků podaruje našeho poníčka, tak mu způsobí zánět kopýtek a metabolický rozvrat tzv. schvácení kopyt, se kterým bojoval dlouhá léta u předchozích majitelů, kteří se odmítavě stavěli k jeho potřebám. Je to velmi bolestivé onemocnění kopyt a hlavně nepřejde za pár dnů, ale minimálně za několik týdnů.

Mufinka

Osiřelá muflonka, která v letošním roce přivedla na svět prvního potomka.

Naše stádečko

Kachna pekinská

Kačer rouenský

Kachna rouenská

Králíčci

Chováme králíky několika plemen: vídeňský modrý, burgundský, novozélandský červený a další .

Slepice a kohouti

V kurníku máme různé druhy jako např. brahmanky, typ araukan, vlašky či selská kuřata, která vyrostla ve slepičky a obstojně snáší vajíčka.